Pozvánky

Čeští Vanua2 se v novém singlu přiklánějí k syrovějšímu zvuku

Nová česká kapela Vanua2 se zpěvákem Yannickem Tevim z Tichomoří vydává nový singl It’s Blessing. Skladba, která předznamenává debutové album, na kterém hudebníci právě pracují, je postavená na syrovějším zvuku, retro kytarách a analogových syntezátorech. Její produkce se ujal Adam Krofian z The Atavists.

„Často kolem sebe vidím, jak lidé berou jako samozřejmost vše, čeho v životě dosáhli. Nebo mají vedle sebe někoho, koho milují, a neuvědomují si to. Přitom jim nedochází, že právě to všechno je často požehnání. A o tom ta písnička je,“ popisuje zpěvák a autor skladby Yannick Tevi.

Kapela produkci novinky svěřila Adamu Krofianovi, který singlu It’s Blessing vtiskl syrovější zvuk. „Snažil jsem se najít sound, ne nepodobný tomu, jak znám kapelu z živých koncertů,“ vysvětluje Adam Krofian a dodává, že práce s Vanua2 je pro něj v podstatě splněným snem. „Vždy jsem si chtěl roli producenta vyzkoušet a se skupinou jejich kalibru je to skvělá příležitost,“ doplňuje.

Kapela Vanua2 vznikla na základech Blue Effectu Radima Hladík a podle hudebních novinářů na českou scénu vnesla „slušný nadprůměr, osobité muzikantství a osobitou tvář“. Sestava se nakonec ustálila na kvartet, ve kterém kromě zpěváka Yannicka Teviho hrají kytarista Roman Helcl (November 2nd), baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a Vašek Zima (Blue Effect, – 123 minut).

Vanua2 – It’s a Blessing:

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.