Pozvánky

Debutující kapela Malone zpívá o hledání dětského štěstí. V klipu si zahrála i zpěvačka a influencerka Andrea Kalousová!

Kapelu se současným popovým zvukem Malone (vyslovuje se Meloun) objevil před několika měsíci producent a kytarista Lukáš Chromek. Debutový singl Lollipop, nově pod křídly labelu BrainZone.

Singl s letní náladou je ve slokách zasněný, v chytlavých refrénech zas plný energie. Tak by se dal popsat i celkový styl kapely Malone, jehož frontmanem je třiadvacetiletý Miloš Fejgl. „U písniček obecně je pro mě důležité, aby rezonovaly s lidmi, kteří je budou poslouchat, vždy tam bude popový základ. Ale alternativní úlety by od nás lidi určitě v některých písničkách, včetně alba, na kterým teď děláme, alespoň trochu čekat měli. Naše cesta je alternativní pop,“ říká. Ke složení singlu Lollipop, jehož je spolu s kytaristou Honzou Skorunkou autorem, ho inspirovala dovolená s rodinou. „Můj malý synovec poprvé ochutnal lízátko a měl z té chuti nejupřímnější radost, úplně z něj sršela! Tento zážitek mě vedl k zamyšlení, co takové pocity vyvolává v dospělých lidech. Svět je poslední dobou fakt šílenej, společnost v něm upadá do depresí a všichni se s tím musíme nějak vyrovnávat. Každej by si měl najít svůj alespoň malej kousek štěstí. I kdyby to mělo bejt jen to lízátko. Prostě něco, co mu tyhle náročný časy aspoň trochu přisladí,“ říká frontman.

Sladký videoklip

Děj videa nás zavede na fiktivní natáčení klipu kapely, které ale moc neodsejpá… Vše se změní, když se znuděnému filmovému štábu dostane do ruky „kouzelné“ lízátko. Režie videoklipu Lollipop se zhostil ostřílený režisér Ondřej Urbanec, který má na kontě více 80 videoklipů. „Mám rád spolupráce s úplně novými talentovanými kapelami, které debutují v době, kdy se teprve utváří jejich image. V minulosti se mi podařilo být u zrodu Charlie Straight a Mirai atd. U Malone se mi líbí hlavně text písničky Lollipop – jakým způsobem je napsaná. Myslím, že Miloš je dobrý songwriter i frontman a kapela je našláplá,“ zmiňuje hlavní důvody nové spolupráce. Zápletka klipu ho napadla na první dobrou. „Lollipop tedy lízátko je samo o sobě v hudebním videu klišé a chtěl jsem si s myšlenkou trochu pohrát. Proto jsem lízátko pojal jako symbol něčeho, co mění vědomí a přenáší kreativitu – v tomto případě směrem k filmovému štábu, který je velmi zajímavě obsazen,“ vysvětluje. Zajímavostí je, že se ve vedlejší roli osvětlovače objeví i producent singlu a objevitel kapely Malone, Lukáš Chromek. Dále se objeví i zpěvačka a influencerka Andrea Kalousová, ta dostala úlohu klapky. V klipu vidíme kapelu ve dvou typických polohách pro konec 90. let, k jehož zvuku i estetice se kapela odkazuje. Jedna je temnější, inspirovaná kapelami The Cure, IAMX nebo Placebo. Druhá image navazuje na ikony britpopu jako Blur nebo americké Red Hot Chilli Peppers.

Objev Malone

Královéhradecká kapela složená z pěti členů v čele se zpěvákem a skladatelem Milošem Fejglem. Má za sebou zhruba čtyřletou aktivní kariéru a Lukáše Chromka ohromili svým neotřelým talentem na první dobrou. „Dostal jsem echo, že v Hradci je jedna fakt divná kapela plná šílenců. Z fotek na Instagramu jsem zjistil, že to jsou skutečně prvotřídní magoři a že je potřebuju vidět naživo. Tak jsem se vypravil do hlubin hradeckých lesů, na jeden dost alternativní festival v chatové osadě. Když začali Malone, bylo jasno. Přišla epická hudební smršť a všichni v sále začali tancovat. To je kapela se kterou chci dělat, řekl jsem si,“ vzpomíná jejich nadšený producent. Malone jsou podle něj dost šikovní sami o sobě a většinu věcí si dokážou zprodukovat sami. „To je vzácný úkaz. Já s nimi funguju v režimu staršího bráchy, kouče a člověka který je propojuje s dalšími lidmi. Společně plánujeme a hecujem to. Tahle kapela má na to aby tu zůstala pěknou řadu let a hrála ty největší pódia. Umí napsat skvělej propracovanej song, ale maj punkový srdce. Tohle je nebezpečné dobry kombo,“ dodává Chromek.

Kapela Malone

Miloš Fejgl – hlavní zpěv, kytara

Honza Skorunka – kytara, doprovodný zpěv

Jakub Mareš – klávesy, EWI (elektronická flétna)

Marek Štochl – baskytara

Matěj Přichystal – bicí

Klip:

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.