Pozvánky

Druhá tráva natočila živý klip k oceněnému albu Díl druhý

Druhá tráva natočila živý klip k oceněnému albu Díl druhý  
Kapela Druhá tráva, která nedávno získala cenu Anděl za album Díl druhý, přichází s novým videoklipem ke skladbě Vlčí oči. Od běžných hudebních klipů se liší hudební složkou. Tu skupina nahrála znovu a živě během filmování. Režie se ujala Linda Arbanová. Nahrávka Díl druhý, která nedávno dosáhla na zlatou desku za prodej, se aktuálně dočkala i vinylové edice. Dvoualbová verze obsahuje bonusové skladby, jež se nevešly na předchozí vinyl Díl první.  

„Nápad s natáčením písně naživo se nám líbil hlavně kvůli autentičnosti. Je pro nás přirozenější hrát na nástroje a zpívat. Jsme muzikanti, ne herci,“ popisuje bendžista Druhé trávy Luboš Malina. „Rádi bychom v něčem podobném pokračovali i v budoucnu,“ dodává.  
Videoklip Vlčí oči vznikal na chalupě zpěváka Roberta Křesťana na Vysočině. „Muzikanti v podstatě nahráli dvě verze skladby, ze kterých vybrali tu, která se jim líbila víc. Delší dobu než samotné natáčení zabral výběr, protože se obě verze moc povedly,“ dodává manažer kapely David Němeček.  
Nejbližší koncert Druhé trávy se odehraje 30. června v Praze na Letní scéně Musea Kampa. Začátek je v 19 hodin.  Poslední dvě alba Druhé trávy, Díl první i Díl druhý, vznikala pod producentským dohledem Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami. Jeho experimentální přístup posunul svébytný akustický zvuk Druhé trávy do jiných kontextů. Obě nahrávky ocenila česká akademie populární hudby soškami Andělů.  

Oficiální videoklip Robert Křesťan a Druhá tráva – Vlčí oči 

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.