Pozvánky

Elán vyprodal polovinu vstupenek na Koncert pre Vaša za 15 dnů. Fanoušci ovlivní playlist večera

Jedna z nejpopulárnější československých hudebních skupin Elán vyprodala za 15 dnů polovinu vstupenek na svůj speciální pražský i bratislavský koncert nazvaný Pre Vaša. Halová vystoupení, která uctí památku Vaša Patejdla se odehrají v sobotu 21. září 2024 v O2 areně v Praze a 28. září 2024 v TIPOS aréně – Zimním stadióně Ondreja Nepelu v Bratislavě. A protože je kapela od té doby pod palbou dotazů fanoušků, jak se bude vystoupení Pre Vaša lišit od již vyprodaných halových show, rozhodla se odtajnit první informace. Zároveň vydává v premiéře živou skladbu Bosorka z O2 areny.

„Středobodem koncertu bude část věnovaná tvorbě Vaša Patejdla. Ta na prvních vyprodaných koncertech ještě nezazní. Půjde o poctu od jeho spoluhráčů, kterou obohatí audiovizuální efekty,“ popisuje produkční manažer Elánu Vladimír Moško.

V současné době skupina Elán vytváří playlist pro druhý koncert, a fanoušci budou mít možnost ovlivnit výběr skladeb svým hlasováním. Po letech také uvidí v halách naživo dobové artefakty Elánu z osmdesátých let „Těm bude kralovat především exemplář Škody 110 R, která se v roce 1989 objevila v hudebním filmu Rabaka a dodnes kolem ní panují legendy,“ doplňuje Moško a naráží přitom na automobil, jenž koncem osmdesátých let oslovil mladé lidi v tehdejším Československu dobovým tuningem.

Červené kupé nebyla obyčejná Škoda 110 R. Měla široké blatníky ze soutěžní Stotřicítky RS, upravené přední čelo ze Škody 120 LS a čtyři kulatá koncová světla pocházející z Fiatu 850 Sport Coupe. Červená škodovka byla bezpochyby nejkrásnější rekvizitou filmu, ve kterém sám Ráž hrál a snil o ní nejeden divák. Skutečným majitelem auta byl v tehdejších dobách závodník Jozef Studenič. Filmové auto po letech koupil Jožo Ráž, který ho nechal důkladně zrenovovat.

Předprodej na koncert Elán Pre Vaša v O2 areně je na webu www.elan.cz. Na odkaze www.elan.sk pak zájemci najdou i odkaz na bratislavskou reprízu v TIPOS aréně – Zimním stadióně Ondreja Nepelu 28. září.

ELÁN – Bosorka, live (O2 arena):

Trailer Youtube:

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.