Pozvánky

Herečka Marie Doležalová pořádá další charitativní koncert. Tentokrát bude její Šansoniéra plná emocí

V pořadí již šestý benefiční koncert pod názvem Šansoniéra pro Kuře pořádá Marie Doležalová. Charitativní akce, kterou herečka vymyslela, v rámci její dlouhodobé podpory projektu Pomozte dětem, proběhne 7. listopadu v Kině Dlabačov. Tentokrátse večer ponese na téma emoce a diváci se tak mohou těšit na písně plné příběhů a šansony plné citů. Na podiu se vystřídá například Eliška Balzerová, Iva Pazderková, Tamara Klusová, Luděk Sobota, Lukáš Pavlásek, Petr Forman, Marek Zelinka a mnoho dalších.

„Šansoniéra je velmi jednoduchý formát. Přemluvím známé osobnosti, aby zazpívaly pro Kuře a pomohly tak dobré věci. Hosty, kteří zpívají rádi a dobře, přesvědčím, aby vystoupili v úplně novém světle, jak je lidé neznají. No a ty ostatní, jež jsou ze zpěvu nervózní a často se jím neprezentují, jako například herci, tak ty donutím také. Tím pádem vzniká večer, kdy je každý přinucený vystoupit ze své komfortní zóny a to diváci vždycky hrozně ocení,“ vysvětluje s úsměvem Doležalová, jak projekt vzniká.

Letošním tématem jsou emoce. V minulosti se návštěvníci mohli setkat s motivy milostných duetů, neznámých písní nebo ptácích v textech. Tento rok se osobnosti budou muset poprat s písněmi, které je potřeba naplno zazpívat, ale také zahrát. „Interprety jsem si vybírala podle jednoduchého klíče. Jsou to lidé, jejichž hlas mi způsobuje husí kůži.  Zpěváci a herci, kteří dokážou dát do písně nádherné emoce. Nejsou to jen slavní lidé, ale i tací, jež mají neskutečný talent, a já chci, aby je na Šansoniéře diváci objevili,“ uvedla herečka. Písně, které ten večer zazní, hostům vybírá sama s pomocí doprovodné klavíristky Míši Steinsdörferové.

Z předešlých čtyř koncertů přibylo na konto sbírky Pomozte dětem z každého kolem čtvrt milionu korun. „Je to pokaždé opravdu neuvěřitelná oslava pomáhání a zároveň strašná sranda. Žádný večer nikdy nebude stejný, vznikají tam neopakovatelné věci,“ uzavírá Marie Doležalová, která bude celou akci také moderovat. 

Mezi dalšími vystupujícími se objeví Pavla Tomicová, Michaela Tomešová, Martina Šťastná, Nina Horáková, Jan Cina, Saša Rašilov, Adam Mišík, Patrik Děrgel, Marek Doubrava, Petr Uhlík, Prague cello quartet a další.  

Šansoniéra pro Kuře se uskuteční 7. listopadu od 20 hodin v Kině Dlabačov. Cena benefiční vstupenky je 1 000 Kč.

Vstupenky: https://bit.ly/33yUIlf

https://www.facebook.com/events/508966289913264/

https://www.pomoztedetem.cz/

#sansonieraprokure

#sansonieramariedolezalove

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.