Pozvánky

Karin Ann v novém singlu rozporuje rčení „co tě nezabije, to tě posílí“

Československá zpěvačka Karin Ann přichází s novým singlem „for a moment“. Skladba s chytlavým atmosférickým zvukem zaujme i sociálně uvědomělým tématem. Dvacetiletá zpěvačka, která loni vystoupila jako předskokanka Imagine Dragons, My Chemical Romance a zahrála si také na vyprodaných koncertech britského zpěváka YUNGBLUDa nebo americké hvězdy LP, přiznává, že píseň napsala poté, co si připomněla citát „co tě nezabije, to tě posílí“. A uvědomila si, že má na něj jiný názor, než většina lidí. Singl doprovází visualizer video, které se natáčelo v Malibu.

Karin Ann – for a moment (visualiser):

„I když to, čím procházíte, vás dělá tím, kým jste, ne vždy vás to posílí. Někdy vám to způsobí trauma nebo problémy, kterými pak musíte projít, a které mohou ovlivnit váš život. A lidé očekávají, že z toho pak nebudete smutní nebo naštvaní,“ uvažuje Karin Ann a přiznává, že psaní písně pro ni byla i forma terapie. „Je to o přijetí špatných věcí, kterými jste si prošli, je to o přijetí toho, že léčení vyžaduje čas, a že je v pořádku necítit se dobře. Jde o to přijmout vše, co se stalo, a podniknout vědomé kroky k uzdravení,“ dodává zpěvačka, která se podobně dívá i na slovní spojení „čas léčí“.

„Podle něj byste měli zapomenout na to, jak špatné byly věci, kterými jste prošli. Ani to vás však magicky neuzdraví, pokud neuděláte vědomé kroky k uzdravení,“ uvažuje.

Skladba „for a moment“ nabízí příjemný atmosférický zvuk, který posluchače jistě zaujme. Hudebního mixu se ujal Mitch McCarthy, který stojí za soundem největšího hitu Olivie Rodrigo drivers license.

Kromě hudby se Karin Ann dlouhodobě angažuje i jako zastánce LGBTQ+ a práv menšin. Za svou práci získala řadu ocenění, včetně nejlepšího videoklipu na Mnichovských hudebních cenách a objevu roku na udílení cen Zebrik v České republice. V srpnu 2021 se zapsala do historie jako první slovenský umělec, který byl uveden na billboardu na Times Square v rámci Spotify’s EQUAL Music Program.

Foto kredit: Kevin Lynch

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.