Pozvánky

Lewis Capaldi míří do pražské O2 areny

Lewis Capaldi vystoupí v Praze v rámci turné s názvem BROKEN BY DESIRE TO BE HEAVENLY SENT. Pražský koncert proběhne 17. února 2023 v O2 areně. Vstupenky bude možné zakoupit v oficiálních prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal od pátku 28. října 2022 od 10:00.

     Talentovaný skotský zpěvák a textař Lewis Capaldi je jedním z nejúspěšnějších a kritikou nejoceňovanějších umělců své generace. Překonává hudební rekordy a přepisuje historii toho, co je v hudební branži možné – například v situaci, kdy vyprodal stotisíc vstupenek během deseti minut ještě před vydáním debutového alba. Pro Lewise je vůbec typická rychlost, s jakou se jeho vystoupení vyprodávají po celém světě, stejně jako počty streamů, kterých dosahuje.

     Lewisův jedinečný hlas se nedá zaměnit a na jeho melodické, emotivní songy nezapomenete. Disponuje zvláštním druhem talentu, díky kterému jsou jeho písně textově i hudebně přímočaré. V neposlední řadě Lewise provází charakteristický skotský humor, kterým baví své fanoušky v hledišti na koncertech i na sociálních sítích.

     V roce 2019 vydal debutové album „Divinely Uninspired to a Hellish Extent“ a svými autorskými písněmi doslova uchvátil planetu. Album se udrželo deset týdnů na vrcholu UK Albums Chart. Ve Spojeném království se pak stalo nejprodávanějším albem roku 2019 a 2020.

     Na konci října 2019 se skladba „Someone You Loved“ dostala na první místo žebříčku Billboard Hot 100, čímž se Capaldi stal prvním skotským sólovým umělcem, který se dostal na vrchol americké hitparády od roku 1981. V květnu 2020 již bylo jasné, že průlomovým singlem „Someone You Loved“ se Lewis Capaldi stal historicky nejdéle setrvávajícím britským interpretem v UK Top 10. Singl bodoval v hitparádách v celkem 29 zemích světa.

     Rok 2020 mu přinesl nominaci na Grammy za nejlepší song a zároveň získal cenu Brit Awards za objev roku a nejlepší singl.

     Je to prostě emotivní hymna o rozchodu a nejsmutnější píseň roku, která má na Spotify přes 2,5 miliardy streamů a na této hudební platformě se stala pátou nejhranější skladbou všech dob.

     V roce 2020 Capaldi započal práci na svém druhém studiovém albu, které má vyjít v průběhu roku 2023. Fanoušky potěšil 9. září 2022 vydáním prvního singlu z připravovaného alba a song „Forget Me“ získal skoro dva milióny streamů za méně než den a 20 milionů streamů na Spotify  za necelé dva týdny. Jak sám říká, videoklip  k „Forget Me“ je jeho nejoblíbenějším. „Forget Me“ je zároveň Capaldiho třetím singlem, který se umístil na prvním místě žebříčku britské hitparády.

     Capaldi k singlu říká: „„Forget Me“ je píseň, která je hodně blízko mému srdci, a upřímně si myslím, že je to můj zatím úplně nejlepší song. Je o rozchodu s mojí bývalou, kterým jsem si prošel, a po roce od něj si uvědomil, že náš jediný kontakt se odehrává formou mého sledování jejího „života po mně“ na Instagramu. Já se v tu chvíli cítil dost mizerně, a ona vypadala, že jde dál, má se super, že se jí daří, a já to nenáviděl. Přišlo mi nefér, že ona vypadá šťastně, zatímco já se trápím, a bál jsem se, že by na mě mohla zapomenout úplně. Tak jsem o tom napsal písničku.“

     Když odbočíme od hudby do soukromí, tak mluvíme o vegetariánovi, který miluje zvířata a dává přednost psům před kočkami. Je posedlý slunečními brýlemi, které nosí, sbírá a dostává je i od  fanoušků.  Prohlašuje o sobě, že je vlastně líný a rozhodně si ze sebe umí dělat legraci.

     Zatím jediný Capaldiho koncert v Praze v listopadu 2019 byl týdny předem beznadějně vyprodán. Kdo ho zažil, ví, že živý koncert Lewise je zážitek, na který se nezapomíná.

Vstupenky budou v prodeji v síti Ticketmaster a Ticketportal od 28. října 2022 od 10:00 hodin.

Audio:

Lewis Capaldi – Someone You Loved:

Lewis Capaldi – Before You Go:

Lewis Capaldi – Forget Me:

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.