Pozvánky

Na Radima Hladíka ve Struhařově vzpomenou Blue Effect i The Matadors

První skladby The Matadors a Blue Effectu zazněly v šedesátých letech právě ve Struhařově.

Zásadní písničky české rockové klasiky jako Rosenka, Sluneční hrob nebo Rajky, bývalí členové Blue Effectu i Matadors a o generaci až dvě mladší hráči. Tak bude vypadat vzpomínkový koncert na geniálního českého kytaristu a skladatele Radima Hladíka, který se uskuteční 8.7.2023 U Hliněného rybníka ve Struhařově. Projekt nazvaný Radim Hladík Tribute, ve kterém hrají hudebníci spjatí s legendárním hráčem, koncertuje kvůli časovému vytížení svých členů spíše sporadicky. Mezi akcemi, jako jsou Rock for People, sál Lucerny nebo divadlo Archa, má výjimečné postavení Struhařov. Právě zde trávil Radim Hladík skoro veškerý volný čas a před šestnácti lety tady započal pravidelné struhařovské koncerty. Po jeho úmrtí na ně navázaly vzpomínkové koncerty.     

„Projekt Radim Hladík Tribute koncertuje maximálně tak čtyřikrát do roka kvůli časovému vytížení jednotlivých členů. Kluci sami si Struhařov oblíbili a rádi se sem vrací,“ popisuje Radim Hladík Jr. a připomíná, že první skladby The Matadors a Blue Effectu zazněly v šedesátých letech právě ve Struhařově, v kinosále na návsi a v Haberském hostinci. „A mnozí si jistě vzpomenou, když v osmdesátých letech měl Modrý Efekt zkušebnu ve staré, v té době nevyužívané škole,“ doplňuje Hladík Jr.  

Program Radim Hladík Tribute ve Struhařově zahájí repertoár kapely The Matadors se zpěvákem Viktorem Sodomou, v níž na sebe Hladík poprvé výrazněji upozornil s britskou podobou rhythm and blues. Skladby z období Blue Effectu poté zahrají jeho ex spoluhráči bubeník Václav Zima, baskytarista Vojtěch Říha a zpěvák Pavel Bohatý. K nim se připojí kytaristé Adam Krofian z The Atavists a Roman Helcl z November 2nd. Za mikrofonem se budou postupně střídat Iva Marešová, která se objevila po boku Radima Hladíka v programu Nová Syntéza, frontman kapely Imodium Tomáš Fröde nebo zpěvák skupiny Vanua2 Yannick Tevi.   

Koncertní večer tradičně zahájí kapela Vanua2 a poté začne již zmíněný Radim Hladík Tribute. „Chceme moc poděkovat obci Struhařov i jejím obyvatelům za podporu a vstřícnost. I těm, kteří právě nesdílí chuť na hudbu. Děkujeme a těšíme se a budeme doufat v pěkné počasí,“ uzavírá Hladík.

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.