Paddy Kelly oslaví čtyřicítku a vystoupí v Čechách!

Fanynky ho milovaly, dokázal pobláznit tisícové davy, se svojí rodinou vyprodával největší haly v Evropě a pyšnil se krásnými dlouhými vlasy. Jak moc se za posledních 20 let změnil Paddy Kelly, který byl v 90. letech fenoménem?

Psala se 90. léta, televize pravidelně vysílala hudební pořad Eso, vycházel časopis pro teenagery Bravo a tisíce fanoušků zbožňovalo zpěváka ze skupiny The Kelly Family Paddyho. Toto je historický fakt, který nelze popřít ani vyvrátit. To, že byl Paddy Kelly v této době ikonou, miláčkem náctiletých dívek, které před koncerty nocovaly před sportovními halami jen proto, aby svému dlouhovlasému idolu byly při koncertech co nejblíže, vlastnily nekonečné sbírky jeho fotografií a při pohledu na něj občas i omdlévaly, dokazuje nejen jeho popularitu, ale i sílu až hysterické mánie, kterou může jeden člověk vyvolat.

Mnoho let koncertoval se svojí rodinou, která má za sebou stovky koncertů, tisíce prodaných CD a sbírku ocenění, v rámci turné procestoval mnoho zemí a všude kam přijel, způsoboval jen svojí přítomností davové šílenství.

Jak dlouho lze tento způsob života vydržet a dá se s tak velkou mírou popularity vůbec někdy sžít? Odpověď na otázku, která je minimálně z psychologického hlediska velmi zajímavá, přinesl sám Paddy, a to svým rozhodnutím opustit daný styl života.

Rozhodl se ze skupiny odejít, opustit vše světské, od základu změnit svůj život v úplném ústraní za zdmi kláštera, kde nakonec strávil šest let jako mnich. Toto rozhodnutí a doba strávená v klášteře byla pro jeho osobní život velmi důležitým obdobím, kdy se snažil duchovně vyspět, nalézt sám sebe a jednou z nejzásadnějších priorit se pro něj stala víra v Boha.

Uplynulo několik dalších let, mezitím Paddy opustil zdi kláštera, začal používat své „pravé jméno“, tedy Michael Patrick Kelly a vydal se na hudební sólovou dráhu. Před tím si ještě nechal ostříhat své dlouhé vlasy, které k němu odjakživa patřily a byly jeho součástí, což někteří fanoušci nesli velmi těžce, avšak i tento čin byl předzvěstí blížící se změny v jeho životě.

Aktuálně je Michael Patrick rozhodnut jít stále kupředu, nevracet se k minulosti, a i proto, nebude jako část jeho rodiny při velkém comebacku The Kelly Family. Kdyby se vrátil ke starým rodinným písním, byl by to možná krok nazpět, což neznamená, že v rámci jeho vystoupení nezazní některé starší písně. Několik hitů z dob největší slávy skupiny má stále ve svém sólovém repertoáru, avšak snaží se je přizpůsobit dnešní moderní době.

Letos má velmi mnoho práce, účastní se německé prestižní soutěže Sing meinen Song (Zpívej mou píseň) a dne 16. června mu vyjde nové, již čtvrté sólové album s názvem iD s patnácti novými písněmi, které produkoval v Londýně s pomocí světově známých producentů. Již nyní lze prozradit, že na turné, které bude následovat, zazní především skladby z tohoto nového alba.

Nyní se Michael Patrick chystá na velké open air turné, v rámci kterého odehraje jediný koncert mimo německy mluvící země právě v České republice. Dne 19. srpna vystoupí jako hlavní hvězda v Sedmihorkách u Turnova na Happy Faces Festivalu, který bude součástí akcí a koncertů pod názvem Sedmihorské léto. V rámci Happy Faces Festivalu jistě neméně rozproudí divákům krev v žilách i další interpreti, kteří zde vystoupí. Na stejném pódiu se představí i finalistka Česko Slovenské SuperStar Alžběta Kolečkářová se svojí „loop machine show“, dále kapela Public Relations a populární zpěvák z druhé české SuperStar Vlasta Horváth.

I dnes má Michael Patrick stále mnoho fanoušků, kteří jezdí na jeho koncerty a podporují ho tak v jeho sólové kariéře, i když většina z nich dospěla, stále mají v paměti časy, kdy jejich součástí života byl tento charismatický mladý muž. Čas plyne rychle, a ač se tomu ani nechce věřit, právě v tomto roce oslaví své 40. narozeniny. Nutno podotknout, že vzhledem se k tomuto věku ani trochu nepřibližuje, neboť si stále zachovává svoji mladistvou tvář, jiskří energií a elánem do života. Někteří lidé se ve svém životě moc nezmění, ať už svojí vizáží či vlastním myšlením, ale právě Michael Patrick je ukázkou toho, jak moc se během několika let může člověk celkově změnit, po všech stránkách dozrát a mnoho věcí ve svém životě přehodnotit.

Ať už jste stávající či bývalí fanoušci Michaela Patricka, máte rádi Vlastu Horvátha, Public Relations či Alžbětu Kolečkářovou, nebo jen pěknou hudbu a festivaly, doporučuji nenechat si ujít Happy Faces Festival, který se koná dne 19. srpna v Sedmihorkách u Turnova. Zároveň upozorňuji, že se jedná o jedinečnou a především jedinou příležitost vidět Paddyho naživo mimo německy mluvící země. Zároveň tímto potvrzuji, že se zpěvák nezúčastní nového turné se svými sourozenci a tudíž nebude součástí koncertů The Kelly Family.

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům