Portfolio novinářské a publikační činnosti

ID Luci (Lucka Hermína Muchová): portfolio novinářské a publikační činnosti je mediální platforma BIPOLAR PRESS. Veškeré texty, reportáže a rozhovory (vyjma některých pozvánek a TZ partnerů) jsou autorským dílem.

Foto portfolio

„Svoji tvorbu považuji za jeden ze tří pilířů, dávajících dle Viktora Frankla a třetí vídeňské školy logoterapie, lidskému životu smysl. Je jím tvorba vykonání činu – smysluplného lidského díla. Zároveň se snažím praktikovat i další pilíře jeho odkazu v podobě „léčby smyslem“, kterými jsou zážitky i snaha pomoci psychicky a fyzicky handicapovaným osobám vrátit se zpět do aktivního života.“ © ID Luci

Od roku 2014 do 2018 jsem byla pravidelným přispěvatelem portálu iDnes. Tuto činnost jsem ukončila na základě vlastního rozhodnutí pramenícího z odlišného názoru na propagaci kultury, kterou nepovažuji za reklamní propagaci. Následovala externí spolupráce v oblasti publikační, novinářské, PR a fotografické činnosti. Zároveň některé články a reportáže směřuji aktuálně do svého vlastního svobodného prostoru ID Luci, platforma BIPOLAR (původně Hermuch Media). Rozhovory i vybírané náměty článků jsou zde pouze v mé režii a akreditace bez pověření konkrétních redakcí. Nebráním se žádnému tématu, avšak v mých článcích převládá oblast kulturních reportáží, psychologie, fotografie a téma stigmatu duševních onemocnění . Píši o všem co má dle mého názoru smysl , píši o každém, kdo za to stojí.

Nabízím spolehlivost, chuť do práce, která mě baví, dodržení termínů a zakázek, 8 let zkušeností s psaním článků, reportáží, recenzí, PR článků,  rozhovorů, focení a především mé vlastní duševní vlastnictví.

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům