Pozvánky

První singl z očekávané desky hudebníka Marcella je venku. Song Jablko/Skořice rovnou také s vizuální podobou.

Zpěvák a hudební skladatel Marcell pouští do světa první singl Jablko/Skořice z připravované desky Hovory domů. Debutové album by mělo vyjít 18. listopadu a vznikalo poslední dva roky v Praze, Berlíně a převážně pak v Londýně. K aktuálnímu melancholickému singlu Jablko/Skořice vznikl i klip, který se natáčel při východu slunce na zámecké louce.

„Píseň je speciální v tom, že její základ, akustická kytara a zpěv, se natáčel společně, takzvaně na „jeden take“, což už se dnes tolik nedělá. I díky tomu vás do sebe píseň dokáže vtáhnout svou upřímnou náladou. Ve studiu jsme se s producentem fiedlerskim rozhodli dohrát další vokály a doplnit minimalistické aranže, nevygraduje však do velkolepého finále, což by možná každý čekal. Věřím, že spousta lidí se dokáže ztotožnit i s textem této písně“ říká Marcell.

„Natáčení klipu probíhalo v Hrádku u Nechanic, kde se natáčel třeba i Tmavomodrý svět. Chtěli jsme podtrhnout atmosféru písně, což se nám myslím s režisérem Markem Jarkovským povedlo. Zahraje si v něm i anglická telefonní budka, o který v rámci nový desky ještě uslyšíte, ale zatím nechci nic prozrazovat“ doplňuje Marcell.

Jablko/Skořice je prvním singlem z debutového alba, které Marcell právě dokončuje. „Jsem perfekcionista, takže se snažím věci dotahovat tak, abych s nimi byl opravdu spokojený, ale už se konečně blížíme k finálním verzím všech songů na mé první desce Hovory domů a k odevzdání masteru alba“ prozradil muzikant.

Marcell na desce spolupracoval s významnými osobnostmi české hudební scény, třeba s hudebním producentem Ondřejem Fiedlerem alias fiedlerskim, hudebníkem Davidem Žbirkou, jako host se na desce představí i Ben Cristovao a brzy by měla být oznámena i další jména. „Měl jsem to štěstí pracovat s lidmi, kterých si vážím nejen po pracovní stránce, ale i po té osobní. Byly to intenzivní, ale krásný dva roky práce a času stráveného s přáteli, a to co se nám povedlo vytvořit fakt miluju,“ uvedl Marcell.

Fanoušci se na album Hovory domů mohou těšit 18. 11. 2022, kdy deska vyjde nejen digitálně na všech streamovacích platformách, ale také na fyzickém nosiči.

Více info:

FB: www.facebook.com/musicmarcell

IG: www.instagram.com/marcell_music/

W: www.marcell-music.cz

BIO Marcell:

Marcel Procházka alias Marcell je český zpěvák, producent a skladatel. Rodák z Olomouce a absolvent Lékařskou fakultu UP, který se začal muzikou zabývat už v průběhu vysokoškolského studia. Do širšího povědomí hudebních fanoušků se dostal díky titulní písni ke komedii Přes prsty s názvem Tvůj svět, na které spolupracoval s Lucií Bílou. Mezi jeho další hity patří skladby Srdce z ledu s Pauliem Garandem, píseň Svoboda s Lipem a sólové skladby Vedle tebe, Všechno, co se mělo stát nebo mrtví kluci. Marcel se také věnuje hudební produkci a skládání písní pro ostatní interprety. Má za sebou například spolupráce s Lenny, Mirai, Ewou Farnou, Debbi, Adamem Mišíkem a dalšími. Do povědomí se dostal i jako zpěvák kapely No Distance Paradise, se kterou vydal dvě alba, jež byly kritikou vřele přijaty. Během pandemie začal působit jako lékař v Nemocnici Na Františku, se kterou i nadále externě spolupracuje. Nedávno vystoupil dvakrát v O2 areně jako host, kde zahrál několik svých skladeb. Poprvé na koncertě Bena Cristovao a následně ve vyprodané hale před kapelou Mirai.

Marcell – Jablko/Skořice:

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.