Psychika

Teddy Help

„Domnívám se, že spolupráce se zvířaty by se měla stát u pacientů základní a vždy nepostradatelnou podpůrnou léčbou, neboť se jedná o partnerství, které funguje.“ © Luci, idluci.cz

Team Teddy Help se specializuje na terapeutickou činnost využívající pomoc zvířat, konkrétně Teddy králíků, která má pozitivní psychický i fyzický vliv na člověka. Zaměřujeme se na zooterapii typu AAA (animal-assisted activities) spočívající v přítomnosti zvířat u jednotlivých osob či skupin. Jedná se o interaktivní aktivizační formu, tj. docházení k jednotlivým osobám či skupinám, jejíž cílem je především psychicky podporovat lidi s fyzickými a psychickými problémy. Nejedná se o léčebnou, nýbrž podpůrnou terapii, jejíž cíl je ulehčení léčby pacientům, odbourávání stresu, podporování psychické i fyzické motivace k léčbě i vnitřního zážitku z přítomnosti zvířat.

Jsme si vědomi, že fyzická i psychická stránka jsou propojené nádoby, a proto by neměla být podceňována v rámci léčby fyzických nemocí a handicapů také psychická stránka osobnosti. Snažíme se lidem lehčeji vypořádat s jejich problémy cestou přirozeného kontaktu člověka se zvířaty žijícími svobodně a spokojeně v každodenním kontaktu s člověkem, neboť jen spokojené zvíře může být dobrým pomocníkem v rámci podpůrné terapie při léčbě duševních i fyzických onemocnění.

Naší snahou je vykouzlit alespoň na chvíli úsměv na tváři lidí, kterým aktuálně není do smíchu, osud k nim nebyl přívětivý, nebo právě neprochází šťastným obdobím svého života.

Teddy Help Team: Luci, Dobby, Sammy, Cami, Santi, Žaký z Teddy Help, Denis

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům