Pozvánky

Radek Banga vydává své druhé sólové album a věří, že NIC NENÍ NEMOŽNÉ

Před dvěma lety se Radek Banga vydal úplně novým hudebním směrem, se svým debutovým sólovým albem se totiž vrhnul do vod POPU. Jak sám říká, konečně zase objevil lásku k hudbě. Nyní přichází se svým druhým sólovým albem s názvem NIC NENÍ NEMOŽNÉ, kterým na předchozí plynule navazuje. To nabídne deset písniček, na kterých je od prvního poslechu znát Radkův typický hudební rukopis. Oproti předchozímu albu, které řešilo hlavně vážnější témata, je však nová deska uvolněnější, nechybí typický humor, nadsázka a chytlavé refrény, které jen tak z hlavy nedostanete. Album vychází na CD i v digitální podobě v pátek 17. listopadu 2023.

V popu se pohyboval řadu let především jako skladatel. Psal pro takové hvězdy jako je Lucie Bílá, Hana Zagorová nebo Karel Gott. Být sám za sebe, neschovávat se za žádný pseudonym a být tak nejen popovým autorem, ale především interpretem, to byl vždy jeho sen. Zatímco první album vznikalo za pandemie v izolaci a pouze pod taktovkou samotného autora, to druhé se natáčelo ve studiu společně se skvělou muzikantskou partou. Díky tomu tak došlo nejen ke značnému posunu v aranžích, ale i ve výsledném zvuku celé desky. „Věřím, že se mi podařilo to, na čem jsem ty dva roky pracoval – spojit všechno, co jsem se doposud v muzice naučil se současným zvukem a najít si tak svůj vlastní popový zvuk,“ říká zpěvák. Zatímco od první vteřiny každého songu zní chytlavé popové melodie, pod zpěvem buší současné beaty a hrají melancholické kytary. Texty vás pobaví, ale i dojmou.

Současně s albem vychází videoklip k písni Otázky. „ Neustále dostávám dotazy typu ´To jste vážně tak malej? No to v televizi vypadáte větší!´ Tak mě jednoho dne napadlo, že se zeptám svých fanoušků na sociálních sítích, jaké nejhloupější otázky v životě dostávají oni. Když se tam objevilo ihned několik desítek komentářů a přibývaly další a další, nemohl jsem se od jejich čtení odtrhnout. Přišlo mi to tak dokonalé, že jsem z toho nejlepšího sepsal text. Tak vznikla píseň Otázky. Spoluautory jsou tak vlastně moji fanoušci“ vysvětluje Radek.

Každý z nás jistě nějakou takovou otázku, která ho deptá, dostává. Jednoduše to napsal sám život. Stejně jako první song alba, který začíná sebeironickým refrénem „Kde jsou ty starý dobrý časy? Žádný starosti, všechny vlasy…“ Dalším songem, který vás pobaví, je jistě skladba Mimozemšťan, která je výpovědí samotného zpěváka o tom, jak si celý život připadá jako podivín. „Když jsem byl malý, všechno jsem dělal tak nějak po svém, třeba jsem šel po ulici a prostě nahlas zpíval, což mi nepřišlo nic divného. Jenže mé okolí si často myslelo, že jsem asi trošku cvok. No a v tomhle duchu se ubíral celý můj život.“, říká s úsměvem Radek. A jak v písni s nadsázkou zpívá „Prý nejsem divnej, jen málo normální“. Pop je ale především také o lásce, takže tu samozřejmě nesmí chybět ani balady jako jsou Prázdný místo nebo Kolik kroků. Autor však stále nezapomíná ani na motivační texty, jako je první již vydaný singl se stejnojmenným názvem, jako samotné album – Nic není nemožné. Motivaci totiž Radek šíří nejen svými texty a videi na sociálních sítích, kde také slaví úspěchy. Nedávno obdržel cenu YouTube za 100 000 odběratelů. Mladé lidi motivuje už přes dvanáct let také v rámci přednášek po celé ČR. Jeho životní příběh je pro mnohé velkou inspirací. Svůj příběh sdílí i v knize (Ne)pošli to dál. V mnohých čtenářích kniha posiluje vědomí, že ať se ocitají v jakkoliv náročné situaci, je možné se s ní vypořádat a neposlat „to“ dál. I ta byla letos oceněna mezinárodní cenou E. E. Kische. Jak sám ale zpěvák říká, pro něj je tím největším ocenění, když jeho slova pomáhají.

Foto kredit: Radek Banga
Foto kredit: Radek Banga
Foto kredit: Radek Banga

NOVÝ VIDEOKLIP zde:

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.