Pozvánky

Slovenská Para má duet s Janou Kirschner a chystá se zahrát v Lucerna Music Baru

Bratislavská Para je u našich východních sousedů uznávaná nejen kvůli svým nápaditým nahrávkám, ale především pro svá živá vystoupení. Jejich energické hudbě a textům, které vycházejí z každodenního života, dokáže na koncertech málokdo odolat. Přesvědčit se o tom mohou i čeští fanoušci. Slovenská kapela zahraje 8. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou v předprodeji: https://goout.net/cs/listky/para/kgpp

Netrpěliví posluchači si mohou čekání na koncert zkrátit poslechem nové skladby To kolem nás. Na první ochutnávce z připravovaného nového alba kapela spolupracovala s Janou Kirschner.

„Text vznikal přímo s hudbou, pak jsem ho poslal Jance, která je naprosto skvělá pro práci s textem a jeho melodií. Společně jsme se bavili nad jednotlivými slovy. Dbali jsme na to, aby každé slovo v textu mělo nejen svůj význam, ale také dobře znělo. To kolem nás je písnička o smíření, která samozřejmě v událostech, které se nyní dějí, dostala trošku jiných charakter, ale její základ vznikl ještě dávno před válkou,“ prozradil baskytarista skupiny a spoluautor hudby a textu Matúš Vallo.

Jana Kirschner dodává, že se do skladby snažila izakomponovat pocity, které se obou autorů bytostně dotýkaly. „Rozhodli jsme se použít metafory jako „jsme silnější beze zbraní“ nebo „co je-li to naše šance se konečně smířit“, které jsou univerzální, a ve kterých se lidé budou moci najít nejen nyní ale i o několik let,“ popisuje spoluautorka písně Jana Kirschner.

Nový singl zazní i na pražském koncertě v Lucerna Music Baru, kam se kapela vrací po třech letech. „Na naší poslední pražské zastávce jsme tam měli neopakovatelný zážitek. Fanouškům zahrajeme výběr z našich sedmi alb plus náš nejnovější singl,“ láká na koncert zpěvák Lasky.

PARA: To Okolo Nás feat. Jana Kirschner & Matej Starkov:

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.