Arteterapie Psychika a stigma Psychika/Stigma Zooterapie

Zooterapie

„Domnívám se, že spolupráce se zvířaty by se měla stát u pacientů základní a vždy nepostradatelnou podpůrnou léčbou, neboť se jedná o partnerství, které funguje.“ © Luci, idluci.cz

Fyzická i psychická stránka jsou propojené nádoby, a proto by neměla být podceňována v rámci léčby fyzických nemocí a handicapů také psychická stránka osobnosti.

Team Teddy Help se specializuje na terapeutickou činnost využívající pomoc zvířat, která má pozitivní psychický i fyzický vliv na člověka. Zaměřuje se na zooterapii typu AAA (animal-assisted activities) spočívající v přítomnosti zvířat. Jedná se o interaktivní aktivizační formu, tj. cílem je především psychická podpora s fyzickými a psychickými problémy. Nejedná se o léčebnou, nýbrž podpůrnou terapii, jejíž cíl je ulehčení léčby, podporovat odbourávání stresu, podporování psychické i fyzické motivace k léčbě i vnitřního zážitku z přítomnosti zvířat. Jedná se o snahu lehčeji se vypořádat s problémy cestou přirozeného kontaktu člověka se zvířaty žijícími svobodně a spokojeně v každodenním kontaktu s člověkem, neboť jen spokojené zvíře může být dobrým pomocníkem v rámci podpůrné terapie při léčbě duševních i fyzických onemocnění. Snahou je vykouzlit alespoň na chvíli úsměv na tváři, i když aktuálně není do smíchu.

Nabízím poradenství v oblasti zooterapie – vlastní 10 let praxe s AAA animal-assisted activities činností

  • kritéria pro výběr vhodného zvířete k zooterapii
  • péče a výchova o zvíře zooterapie typu AAA (animal-assisted activities)
  • interaktivní aktivizační forma terapie

Teddy Help Team: Sammy, Dobby, Cammy, Žaký, Denis, majitelka Luci

Teddy Help
Dobby
Sammy
Cammy
Žaký
Denis
Neli – za Duhovým mostem
Deis – za Duhovým mostem
Aron – za Duhovým mostem
Santi – za Duhovým mostem

Neli, Deis, Aron, Santi – za Duhovým mostem, ale navždy v našich srdcích a nezapomenutelná součást našeho teamu, která rozdala mnoho úsměvů, lásky a terapeutických lekcí.

Článek o Duhovém mostě naleznete zde.

Článek o truchlení lidí po odchodu zvířecích přátel za Duhový most naleznete zde.

Základem pro smysluplné partnerství a umění zooterapie spočívá ve výchově zvířat žijících svobodně, spokojeně a především v každodenním kontaktu s člověkem.

Teddy Help na cestách, na výletech, ve společnosti…zvyklí na cestování, lidský kontakt, ticho přírody i ruch velkoměsta…

Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.