Pozvánky

The Tiger Lillies se koncertně rozloučí s divadlem Archa

Britská skupina The Tiger Lillies byla již od počátku devadesátých let častým hostem pražských klubů. Její atraktivní mix brechtovského kabaretu, punku a písničkářství si získával příznivce nejen živelnými koncerty, ale také literární a hudební kvalitou písní. Jak rostl zájem o jejich vystoupení, zvětšovaly se i sály, ve kterých kapela hrála, až nakonec našla svůj domov v pražské Arše. Právě s divadlem, které letos ukončí svou činnost, se The Tiger Lilles rozloučí 23. dubna. Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.

Originální trio do Prahy přiveze průřez svojí kariérou. Kapela vedená frontmanem Martynem Jacquesem, který jejich styl charakterizuje jako brechtovský punkový kabaret, má na svém kontě nominaci na Grammy a slavný deník The Times o ní napsal, že by „v ideálním světě právě The Tiger Lillies reprezentovali Británii v Eurovizi.“

„Tiger Lillies u nás odehráli mnoho výtečných koncertů, oslavili zde své dvacetiny nebo nahráli výborné album Devil’s Fairground spolu s Orchestrem Berg v aranžích Michala Nejtka. Tentokrát do Archy přijíždějí s temným a deviantním repertoárem nořícím se do vlastní minulosti. Kapela představí své nejslavnější písně a nachystala i nečekaná překvapení,“ láká na koncert ředitel divadla Archa Ondřej Hrab.

Tiger Lillies mají podle něj pověst jedné z nejvýznamnějších avantgardních kapel na světě, a i po letech nepřestávají šokovat a bavit svým nenapodobitelným hudebním stylem vyvolávajícím hrůzné kouzlo předválečného Berlína spojené s divokým ostřím punku.

„Svět Tiger Lillies je temný, krutý, rozmanitý, s momenty černého humoru, je ale zároveň také prodchnutý láskou k lidem slabým a na pokraji společnosti. Kromě koncertů mají na svém kontě i řadu divadelních inscenací. V Arše vytvořili v roce 2010 inscenaci Zde jsem člověkem, za punkovou operu Shockheaded Peter získali v roce 2002 Cenu Laurence Oliviera, nedávno v Dánsku inscenovali Hamleta, ve Vídni Vojcka a další,“ doplňuje Hrab.

Skupina vznikla v roce 1989 v Londýně a jejich první zahraniční cesta vedla do Prahy a pak se do ČR často vraceli. Na začátku devadesátých let vystupovali podzemních klubech a v místních hospodách po celé republice. Za 34 let své existence natočila 39 studiových i živých alb.

Foto kredit: BrainZone PR
Kultura Z archivu

Návštěvy u pana Greena – když homosexuál pomáhá židovi

Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace. Ross Gardiner je úspěšný mladý muž z dobře situované rodiny, který by mohl mít vše, na co jen v životě pomyslí. Jedinou, o to intenzivnější bolest v životě, mu způsobuje nepochopení a odsouzení jeho homosexuální orientace u vlastní rodiny. Pan Green, o dvě generace starší ortodoxní žid, žije po smrti své ženy osamělým životem.

Rozhovor s hercem a režisérem Miroslavem Táborským

Potvrdí V hodině rysa existenci zázraku?

Život ochotníkův – rozhovor s Petrem Bendlem

Divadlo v Řeznické představilo Relativitu

Kolečkova Kleopatra nastavuje zrcadlo

Miroslav Táborský exceloval v Blázinci a přidal k tomu rozhovor

Luba Skořepová

Útěky za vlastní identitou

AnderSen – návrat k dětským děsům

Hermuch Media – autorská publikační a fotografická činnost © Freelancer ID Luci BIPOLAR PRESS je mediální portál v oblasti kultury, fotografie, psychologie a pohledu na veřejně známé osoby bez masky. Obsah článků a fotoreportáží je zdarma. Podpořit mě můžete kliknutím na „To se mi líbí“ na FB Hermuch Media, sledováním Instagramu @idlucifoto a nabídkou spolupráce.